اسلوموشن زندگی دراین دیار

اسلوموشن زندگی دراین دیار

گاهی زندگی تو این جامعه کند برام واقعاً خسته کننده میشه همه چی تو این دیار حالت اسلو موشن رو داره روند کارها اینقدر کند و آهسته است که باید عمر نوح داشته باشی تا بتونی دووم بیاری ! بگذریم  که خیلی ها کاسه صبرشون لبریز شد و عطای موندن در وطن رو به لقاش بخشیدن و ول کردن رفتن و خودشون رو خلاص کردن ... 

ولی من طاقت آوردم همه امکانات برام فراهم بود که برم ولی نرفتم ... اونم زمانی که همه تو پوست گوسفند و قاچاقی خودشون رو به مرز می رسوندن من گذرنامه ام  آماده تو جیبم بود ... گاهی پشیمونم که چرا این کار رو نکردم ولی وقتی خوب فکرشو می کنم می بینم هیچ جا وطن خود آدم نمیشه ... با همه بدی هایی که داره

درسته که اینترنتش سرعت نداره وقتی میخواهی یه  مطلب ساده ای رو سرچ کنی مدتها وقتت تلف میشه ( حالا دانلود و سایت های فیلتر شده و ... که بمونه .. )

وقتی خسته از سرکار برمی گردی می خوای یه دوش ساده بگیری فشار آب اینقدر که حرصت رو در میاره ...

وقتی به بازار میری و می خوای خرید کنی مرتب می بینی قیمت ها دارن سیر صعودی رو طی می کنن و هر روز یه قیمت جدید و نرخ تازه درست شده ...

کلی جوون از بیسواد تا تحصیل کرده بیکارن و دربدر دنبال کار می گردن

گرونی مسکن و آلودگی  و ترافیک و شلوغی تو شهرهای بزرگ غوغا می کنه ..

پسرتا و دخترا تا سی سالگی و چهل سالگی مجرد می مونن و نمی تونن ازدواج کنن

این همه فقر و فلاکت و بزهکاری تو جامعه هست ....

ولی با همه اینها یه چیز رو نباید فراموش کنیم و اون اینکه  این جامعه ای  که ازش صحبت میکنیم مگه نه اینه که از من و شما درست شده ...؟!
بالاخره باید این طلسم رو از یه جایی بشکنیم همیشه برام این پرسش مطرح بوده که چرا تو سوئیس و نروژ و فنلاند و اسکاندیناوی و خلاصه کشورهای مرفه این مشکلات وجود نداره ؟ مگه اونا چی ازما بیشتر داشتن ..؟

مگه نه اینه که میگن حاکمان تبلوری از توده مردم هستن ؟  من میگم اونجا آدماش با ما فرق می کنه ... ما باید خودمون رو درست کنیم وقتی ما از پارتی بازی و بی عدالتی ناراضی هستیم چرا وقتی خودمون رو راس یه کاری میذارن دقیقاً همین کارهای بد رو انجام میدیم ؟

هیچ پیش خودتون فکر کردین ژاپن چرا ژاپن شده و یا همین چین کمونیست که مردمش در زمان مائو داشتند از گرسنگی می مردن حالا بسرعت داره به ابرقدرت اقتصادی تبدیل میشه ... ؟

ما مردمی هستیم که فقط نق می زنیم و همش انتظار داریم یکی بیاد و مشکلاتمون رو حل کنه ... خب یکی از این افراد ما هستیم هیچ از خودتون پرسیدن که من برای این مملکت چکار کردم که این همه انتظار و تقاضا دارم ؟
من خودم تو زندگی هر کار وتلاشی که تونستم برای مملکتم و برای مردمم انجام دادم با همه کاستی هایی هم که بوده کنار اومدم حتی همون سرعت کند کارها که در بالا بهش اشاره کردم ... ولی آخه چرا مردم ما اینقدر تو انجام دادن کارها کند و آهسته هستن ؟ چرا تنبلی فکرو بدنی دارن ؟

ادم باید تلاش کنه این تن پروری و مفت خوری رو کنار بذاره و زندگیش سرشار از انرژی باشه  وبا همه این مشکلات و کمبودها
آدم باید از زندگی لذت ببره و هر چیزی که باعث ناراحتیش میشه  رو کنار بذاره باید دیدمون رو نسبت به زندگی عوض کنیم

زندگی معنی خاصی نداراین ما هستیم  که به زندگی معنی میدیم .... !

/ 2 نظر / 12 بازدید
mina

سلام وبلاگ زيبايي داري حتما بيا و تو سايت زير ثبتش کن تا من و بازديد کنند هاي ديگه بتونيم هر روز بهت سر بزنيم.محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.

سعید

سلام. من یک سمند آخر 90 دارم. از زاپاسش استفاده کنم؟ یعنی مثلا یک مدت به جای یکی از چرخ های جلو زاپاس بندازم؟