نسبت خودرو به جمعیت در ایران :

نسبت خودرو به جمعیت در ایران  :

امروز در راه شرکت  بحثی با یکی از همکاران داشتیم ایشان مدعی است که در ایران 30 میلیون خودروی سواری وجود دارد ! یعنی به ازای هر دو ایرانی یک خودرو !! ( آقا بفرما ایران با اروپا  برابر شده است !؟) در حالی که تعداد خودروهای ما خیلی پائین تر از این حرفهاست .

نسبت خودرو به فرد در ایران بسیار پائین می باشد .هم اکنون در آمریکا تقریبا به ازای هر نفر یک خودرو و در اروپا تقریبا به ازای هر دو نفر یک خودرو وجود دارد که این آمار برای شش تا هفت سال پیش در ایران، یک خودرو به ازای هر 17 نفر بود که امروزه به حدود یک خودرو برای هر 12 تا 13 نفر رسیده است. اما به دلیل تراکم بالای خودروها در بعضی نقاط مانند کلان شهرها، و حتی خرده شهرک هایی چون ممکو  تعداد خودروها زیاد بنظر می رسد

تازه این در حالی است که کیفیت خودروهای غربی با ایرانی اصلاً قابل مقایسه نیست خودروهای ما پراید و پژو و سمند است که همه از رده خارج اند . مگر چند درصد ایرانی ها مزدا تری و کمری و بنز و ب ام و دارند ؟! تازه  ظرفیت  جاده و خیایانهای ما هم کم است و استاندارد نیست تهران و شهرهای بزرگ تبدیل به پارکینگ های بزرگ خودرو شده اند ترافیک و راه بندان غوغا می کند ما حتی زیرساخت های لازم در بخش حمل ونقل از قبیل راه سازی و جاده سازی  پارکنیگ سازی و خیلی کارهای دیگر را نکرده این در هر ساله 12 هزار نفر در جاده های کشته می شوند و تعداد زیادتری لت و پار می شوند .

 

 

/ 0 نظر / 66 بازدید