استانداردای اجباری اروپا و سرویس های آپشنال ایران !

 

 استانداردای اجباری اروپا و سرویس های آپشنال ایران !

سالهای متمادی است که در اروپا و آمریکا و اغلب کشورهای صنعتی و حتی غیر صنعتی نصب تجهیزاتی چون ترمزهای ABS  ترمز ضد قفل شدن و  نیز کیسه هوا = ایربگ = AIR BAG  اجباری است و اجازه حرکت به خودروهایی که این تجهیزات را ندارند نمی دهند ولی در ایران شرکتهای خودروسازی با سواستفاده از حقوق مشتری این تجهیزات را بصورت اختیاری یا سفارشی و صد البته با پرداخت مبلغ گرانتر و بصورت آپشنال عرضه می کنند! آخر کجای دنیای ترمز و کیسه هوا آپشنال است ؟ خوب شد معنی آپشنال را هم فهمیدیم !!

بتازگی مقامات از خواب بیدار شده اند و فرموده اند که بله مثلاً باید سایپا 131 به دلیل نداشتن ایربگ شماره‌گذاری اش متوقف شود .و اندکی بعد با کدخدامنشی مقامات دوباره   نامه‌ای را به راهور ناجا ارسال کرده  و طی آن، خواستار تداوم شماره‌گذاری خودروهای فاقد ایربگ می شوند !

 و اینکه باید در جلسه آتی شورای عالی استاندارد، تصمیم نهایی در این مورد گرفته شود ! استاندارد جهانی نیاز به تصمیم گیری دارد ؟!

این در حالی است که معاون وزیر صنایع اعلام کرد از ابتدای سال 90 نصب کیسه هوا برای تمامی خودروهای سواری وارداتی یا ساخت داخل اجباری است! بابا دست شما دردنکند تو رو خدا این همه زحمت نکشید !

 

/ 0 نظر / 60 بازدید