ضد یخ برای مناطق گرمسیر هم لازمه !

ضد یخ برای مناطق گرمسیر هم لازمه !

اغلب راننده ها در مورد تعمیر و نگهداری خودروشون سهل انگاری می کنن و تا ماشین خراب نشه اونو به تعمیرگاه نمی برن ... ولی باید بدونن که دست کم آب و روغن ماشین رو به موقع عوض کنن

مثلا در مناظقی مثه ماهشهر و ممکو که هوا بیش ا زاندازه گرمه و هوا گرد و خاک زیادی داره باید زمان تعویض روغن موتور زودتر از زمانی باشه که سازنده پیش نهاد کرده ... و آب رادیاتور رو هم باید هر سال یک بار عوض کرد.

خیلی از مردم عادی و حتی دارندگان ماشین نمی دونن که ضد یخ  anti freeze   فقظ برای مناطق سردسیر نیست چون علاوه بر خاصیت ضد یخ داشتن که برای محافظت سیلندر ماشین از یخ زدگی و ترکیدگی در زمستان لازمه ... دو تا خاصیت عمده دیگه هم داره :

  1. ضد جوش – anti boiling  که باعث میشه در تابستونای داغ و سوزان ماهشهر و ممکو هم آب رادیاتور ماشین جوش نیاره و این برای مناطق جنوبی و گرمسیر خیلی لازمه .

  2. ضد خوردگی  Anticorrosion – که باعث میشه قطعات داخلی پوسته موتور – سرسیلندر و واتر پمپ و رادیاتور را  از زنگ زدگی و سوراخ شدن محافظت  کنه.

     

    اینه که وقتی هر سال آب رادیاتور ماشین رو عوض کردین .. وقتی دارین آب بدون املاح  DM توش می ریزین یک سومش رو هم ضد یخ بریزین ... که این کار کمک بزرگی به درست کار کردن خودرو و طولانی شدن عمر اون می کنه و مشکلاتی مثه جوش اوردن و سوراخ شدن رادیاتور و خرابی سرسیلندر و واتر پمپ رو هم در پی نداره .

     

    ............محمد توکلی – 6 شهریورماه 1396

/ 0 نظر / 141 بازدید